15 تصویر از دفتر کار افراد عظیم در منزل، که سکوی پرتاب آن ها شد

به گزارش طفره، وب سایت گجت نیوز - دانیال حجاری: دفتر کار افراد عظیم و پیروز تاریخ لزوما عظیم و مملو از امکانات نیست. بعضی از عظیمان تاریخ با کار کردن در منزل، شگفتی های زیادی آفریده اند. از آلبرت اینشتین گرفته تا جون دیدین (Joan Didion) و مارک تواین (Mark Twain) به عنوان افرادی با ذهن خلاق و عظیم، بعضی از عظیمترین آثارشان را در منزل خلق نموده و حین کار کردن در خانه، ایده هایی عظیم به ذهنشان رسیده است.

15 تصویر از دفتر کار افراد عظیم در منزل، که سکوی پرتاب آن ها شد

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت ارزان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

نقطه مشترک دفتر کار افراد عظیمی که در این مطلب آنالیز می کنیم، قرارگیری آن ها در دل منزل است. خانه بعضی در آپارتمانی عظیم در منهتن بوده و تعدادی دیگر، در یک منزل روستایی داخل مزرعه زندگی می کردند. تماشای این تصاویر نشان می دهد نداشتن امکانات شامل یک دفتر کار عظیم و مجلل، هرگز بهانه ای برای عدم دستیابی به موفقیت نیست.

جین آستن

جین آستن (Jane Austen)، نویسنده رمان کلاسیک غرور و تعصب (Pride and Prejudice) و همچنین اما (Emma)، یکی از برجسته ترین نویسندگان زن تاریخ محسوب می گردد. او بسیاری از آثارش را در منزل نگارش کرد.

اکنون می توان میز کار جین آستن را در منزل وی که تبدیل به موزه شده است تماشا کرد. این موزه در آلتون انگلستان واقع شده است.

قبل از مرگ این نویسنده عظیم در سال 1817 میلادی، چهار اثر عظیم توسط وی منتشر شد: غرور و تعصب، دلباخته یا حس و حساسیت (Sense and Sensibility)، اما (Emma) و پارک مانسفیلد (Mansfield Park) از این مغز متفکر برای ما به یادگار ماند. دو اثر دیگر خانم آستن به نام ترغیب (Persuasion) و نورثنگر ابی (Northanger Abbey) بعد از مرگ او منتشر شد.

شارلوت برونته

شارلوت برونته (Charlotte Brontë) یک رمان نویس و شاعر انگلستانی عظیم بود. او تعداد قابل توجهی از آثار هنری خود را در منزل خانوادگیش نگارش کرد.

محبوب ترین رمان های شارلوت برونته جین ایر (Jane Eyre)، ویلت (Villette) و قصه های آنگریا (Tales of Angria) محسوب می شوند. خواهران برونته بیشتر رمان هایشان را در منزل خانوادگی خود در منطقه هاوورت یورکشایر غربی نوشتند.

در سال 1928 میلادی، منزل خانوادگی آن ها تبدیل به موزه شد. مدتی بعد با هدف تغییر محیط داخلی منزل به سبک طراحی دهه 1850 یک بازسازی اساسی روی آن صورت گرفت. در این موزه آثار زیادی از جمله لوازم شخصی شارلوت برونته نظیر میز نویسندگی او در معرض بازدید عموم واقع شده است.

چارلز دیکنز

دفتر کار افراد عظیمی همچون چارلز دیکنز (Charles Dickens) نیز در منزل قرار داشت. وی رمان های مشهور و کلاسیک اولیور توئیست (Oliver Twist)، داستان دو شهر (A Tale of Two Cities)، انتظارات عظیم (Great Expectations) و چند رمان دیگر را در منزل خلق کرد.

میز کاری که چارلز دیکنز رمان انتظارات عظیم، دوست مشترک ما (Our Mutual Friend) و چند اثر هنری دیگر را روی آن نگارش کرد، در سال 2015 توسط موزه چارلز دیکنز خریداری شد. این موزه، داخل یکی از منزل های قبلی این نویسنده عظیم در شهر لندن واقع شده است.

جان آدامز

همه ذهن های عظیم یک دفتر کار عظیم و لاکچری یا استودیو هایی عظیم نداشتند! به عنوان نمونه باید به جان آدامز (John Adams) اشاره نمود که در آشپزخانه یک خانه رعیتی واقع در براینتری ماساچوست، حقوق خواند و از آن جا به مقام های عظیمی دست پیدا کرد.

جان آدامز معاون اولین نخست جمهور آمریکا بود و سپس تبدیل به دومین رئیس جمهور ایالات متحده شد. در عکس بالا می توانید دفتر کار وی بین سال های 1797 الی 1801 را مشاهده کنید.

لئو تولستوی

این نویسنده روس عظیم، آثار فراموش نشدنی نظیر جنگ و صلح (War and Peace) و آناکارنینا (Anna Karenina) را در منزلش واقع در یاسنایا پولیانا خلق کرد.

لئو تولستوی، یاسنایا پولیانا را سنگر ادبی غیرقابل دسترسی خود خطاب می کرد. منزل این نویسنده عظیم اکنون تبدیل به موزه شده و لوازم شخصی وی نظیر میز کار و کتابخانه اش شامل 22 هزار کتاب، در معرض دید عموم واقع شده است.

مارک تواین

مارک تواین (Mark Twain) نگارش ماجرا های تام سایر (The Adventures of Tom Sawyer) را در منزلش در شهر نیویورک آغاز کرد.

از کتاب ماجرا های تام سایر به عنوان یکی از عظیمترین رمان های آمریکایی یاد می نمایند. این کتاب درباره داستان پسر جوانی است که قبل از جنگ آمریکا در نزدیکی رودخانه می سی سی پی زندگی می نماید.

زیگموند فروید

علاوه بر دفتر کار افراد عظیم مشغول به نویسندگی، محل فعالیت بعضی پزشکان و دانشمندان نیز در منزل بوده است. به عنوان نمونه ای شاخص باید به زیگموند فروید (Sigmund Freud) اشاره نمود. از او به عنوان موسس و پدر علم روانکاوی نام می برند.

این روان شناس عظیم، بیشتر نظریه هایش را در زمان کار در منزل عنوان کرد. منزل او در وینا، میزوری، آمریکا قرار داشت. او نزدیک به 47 سال در این خانه زندگی کرد. همه تمرینات علم روانکاری در همین منزل توسعه پیدا کرد.

در سال 1971 میلادی، منزل زیگموند فروید به عنوان یک موزه بازگشایی شد. نامه ها، کتاب ها و آثار هنری متعلق به پدر روانکاری همه در این موزه قابل مشاهده هستند. همه آثاری که زمانی جزوی از کلکسیون لوکس فروید بود، در معرض دید عموم قرار دارند.

آلبرت اینشتین

آلبرت اینشتین (Albert Einstein) در سال 1936 میلادی خانه ای در پرینستون آمریکا خرید. او تا زمان مرگش در سال 1955 در همین منزل زندگی کرد.

رونالد کلارک (Ronald Clark) نویسنده کتاب زندگی نامه این دانشمند عظیم و پدر فیزیک مدرن (Einstein: The Life and Times)، در کتاب خود مدعی شد مطالعات اینشتین در خیابان Mercer (محل قرارگیری منزلش) برای وی تبدیل به عادت شده بود. او در همینجا تئوری های عظیمش را پرورش داد و فرضیه هایی جدیدی عنوان کرد. اینشتین فرضیه هایی که حدود سی سال قبلتر به ذهنش خطور نموده بودند را در منزلش واقع در پرینستون نیوجرسی بال و پر داد.

جرج برنارد شاو

جرج برنارد شاو (George Bernard Shaw)، نویسنده ایرلندی عظیم، بیشتر آثار هنری خود را در منزلش در شهر لندن خلق کرد. او بعد از مرگ همسرش، به کشور ایرلند بازگشت.

در سال 1950، جرج برنارد شاو در منزلش واقع در آیوت سنت لارنس درگذشت. او از سال 1906 در اینجا زندگی می کرد. این نویسنده در آخرین سال های عمر خود و در 94 سالگی، مشغول نگارش اثر جدیدی بود، اما مرگ دیگر به او امان نداد.

مارتین لوتر

مارتین لوتر کینگ جونیور (Martin Luther King) به عنوان یک فعال حقوق مدنی سرشناس، در منزلش واقع در آلباما کار می کرد.

در 1956، سالی که تصویر بالا در آن به ثبت رسیده، منزل وی طی یک عملیات ترور منفجر شد. بعد از بازسازی، مارتین و خانواده اش تا سال 1960 در همین منزل به زندگی ادامه دادند. این خانه کوچک اکنون تبدیل به موزه شده است.

الکساندر کالدر

استودیوی مجسمه سازی الکساندر کالدر (Alexander Calder) در منزلش قرار داشت. همسر الکساندر از این استودیو به عنوان سرزمین عجایبی مملو از اشیای متحرک یاد می کرد.

یکی از تفاوت های منزل الکساندر کالدر با دفتر کار افراد عظیم دیگری که تا اینجا آنالیز کردیم، برگزاری مهمان های عظیم در آن بود. شرکت نمایندگان در این مهمانی ها همواره از آن ها تعریف و تمجید می کردند.

ادوارد آلبی

ادوارد آلبی (Edward Albee) نمایش نامه نویس آثاری همچون The Sandbox و چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد؟ (?Whos Afraid of Virginia Woolf) اغلب اوقات در آپارتمان روستایی خود در گرینویچ کار می کرد.

از یوجین اونیل (Eugene ONeill)، آرتور میلر (Arthur Miller)، تنسی ویلیامز (Tennessee Williams) و ادوارد آلبی به عنوان برترین نمایش نویسان تاریخ آمریکا یاد می نمایند. همانطور که می بینید حتی چنین فرد موفقی فاقد یک دفتر کار زرق و برق دار بود و در منزل کار می کرد.

رولد دال

بعضی از عظیمترین کتاب های مخصوص بچه ها در قرن بیستم، به دست رولد دال (Roald Dahl) نگارش شد. او در باغ خانه اش در روستای گریت میسندن انگلستان کلبه ای مخصوص ایجاد کرد و در آنجا مشغول به کار می شد. تصویر زیر در سال 1965 از این نویسنده گرفته شد.

آلونکی که رولد دال در آن نویسندگی می کرد، توسط موزه اختصاصی وی به عنوان عمیقا شخصی یاد می گردد. در این جا مصنوعات شخصی و یادگاری های فراوانی وجود داشت. آقای دال دوست داشت در زمان رویاپردازی درباره داستان های جدید، نزدیک این اشیا باشد.

بر اساس خاطرات شخصی رولد دال، هر زمانی که در این کلبه حضور داشت، فقط کاغذی که روی آن مشغول نوشتن بود را می دید. منظور وی، تمرکز بالا روی نویسندگی و غرق شدن در کار حین حضور در آلونک بود. در مقایسه با دفتر کار افراد عظیمی که تا اینجا آنالیز کردیم، به نظر رولد دال بیشتر از اتاق کار مخصوص خود حس می گرفت.

جون دیدین

جون دیدین (Joan Didion) به عنوان یک نویسنده و جان گرگوری (John Gregory) به عنوان یک رمان نویس، معمولا با یکدیگر، در کتابخانه خانه خود واقع در مالیبو کالیفرنیا فعالیت می کردند. این دو هنرمند دفتر عظیمی نداشته و آثار عظیمشان را داخل کتابخانه منزلشان خلق کردند!

جو دیدین به سبک نثر روشنی که داشت معروف است. محبوبیت دیگر وی، تفسیر هایی است که بین دهه 1960 و 1970، بر زندگی مدرن مردم در ایالات متحده آمریکا می نوشت. او همراه با همسرش تعداد زیادی نمایش نامه رادیویی و تلویزیون معروف نوشت.

کارل لاگرفلد

کارل لاگرفلد (Karl Lagerfeld) را به عنوان یک طراح مد افسانه ای می شناسند. استودیوی کار او، داخل آپارتمانش در شهر پاریس قرار داشت.

او بعد از ترک شغلش به عنوان یک مدیر طراحی در یک برند مد فرانسوی در سال 1961، آغاز به طراحی مجموعه ای از برند های افسانه ای نظیر Chloe و Fendi کرد.

منبع: businessinsider

منبع: برترین ها
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 9121

به "15 تصویر از دفتر کار افراد عظیم در منزل، که سکوی پرتاب آن ها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 تصویر از دفتر کار افراد عظیم در منزل، که سکوی پرتاب آن ها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید