یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای تثبیت حدود چمن گنبد سلطانیه اختصاص یافت

به گزارش طفره، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای تثبیت حدود چمن گنبد سلطانیه اختصاص یافت.

یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای تثبیت حدود چمن گنبد سلطانیه اختصاص یافت

محمدرضا براتی، فرماندار شهرستان سلطانیه اضافه نمود: یکی از مسائل اساسی چمن سلطانیه، تجاوز و ورود مردم به حریم آن بود که در این راستا مقرر شد با اختصاص اعتبار مورد احتیاج از سوی سازمان منابع طبیعی نسبت به برطرف مشکل اقدام گردد.

وی گفت: تمهیدات و راهکارهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در زمینه حفظ چمن سلطانیه اندیشیده شده است.

این مسئول ادامه داد: چمن طبیعی سلطانیه هویت تاریخی این شهرستان و استان محسوب می گردد و حفظ آن اهمیت زیادی دارد که طی سال گذشته و سال جاری در مجموع 600 میلیون تومان برای مطالعات آن در نظر گرفته شد.

وی افزود: با اقدامات انجام گرفته در سال گذشته یک هزار و 295 هکتار از چمن طبیعی سلطانیه با ممانعت از ورود حیوانات و جلوگیری از چرای بیش از حد دام با اقدام به موقع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سلطانیه قرق شده و سال جاری نیز همین روند تداوم دارد.

فرماندار شهرستان سلطانیه ادامه داد: حفر چاه های غیرمجاز موجب کاهش چشمگیر حجم ورودی روان آب ها به چمن تاریخی سلطانیه شده که در این خصوص تدابیری اندیشیده شده است.

وی اعلام کرد: با اجرای طرح های آبخوانداری و آبخیزداری و تسهیل آبرسانی از محل روان آبهای فصلی، اقدامات لازم برای احیای چمن بکار گرفته خواهد شد.

براتی گفت: ″حفظ چمن تاریخی سلطانیه″ باید به یکی از مسائل مهم و دغدغه های کشوری تبدیل گردد، زیرا بخشی از تاریخ ایران است و برای حفظ شرایط موجود باید چمن با استفاده از اقدامات مکانیکی مناسب حفظ گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 1 مهر 1402 بروزرسانی: 1 مهر 1402 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 26609

به "یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای تثبیت حدود چمن گنبد سلطانیه اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای تثبیت حدود چمن گنبد سلطانیه اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید