هدفمان ثبت سردرود به عنوان شهر ملی صنایع دستی است

به گزارش طفره، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از پیگیری پرونده ثبت سردرود به عنوان شهر ملی صنایع دستی در زمینه تابلوفرش اطلاع داد.

هدفمان ثبت سردرود به عنوان شهر ملی صنایع دستی است

به گزارش طفره به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، احمد حمزه زاده روز چهارشنبه 5 شهریورماه 99 با آرزو مبصر، عضو شورای اسلامی شهر و رئیس اتحادیه تابلوفرش دستباف سردرود ملاقات و گفت وگو کرد.

حمزه زاده در این ملاقات با اشاره به اینکه سردرود با سابقه طولانی و حجم عمده فراوریات تابلوفرش، سال هاست که در بسیاری از جوامع با عنوان پایتخت تابلوفرش ایران شناخته شده است، گفت: هنرمندان فعال در این حوزه با ابتکار عمل و به روزرسانی فرایند فراوری و عرضه توانسته اند در سال های اخیر این صنعت بومی را با شرایط زندگی روز و سلایق خریداران منطبق سازند.

او در ادامه با تأکید به ضرورت معرفی هنرصنعت تابلوفرش سردرود، گفت: تا به امروز اقدامات مؤثری در راستای معرفی این هنر بی بدیل همچون ثبت ملی تابلوفرش دستباف سردرود در فهرست آثار معنوی کشور، همچنین برپایی نمایشگاه های متعدد و شرکت در نمایشگاه های عظیم بین المللی توسط هنرمندان این حوزه انجام شده است، اما در راستای جهانی سازی این هنر بی بدیل اداره کل میراث فرهنگی استان ثبت جهانی تابلوفرش سردرود در فهرست آثار یونسکو را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی همچنین ثبت سردرود به عنوان شهر ملی صنایع دستی را یکی از مهم ترین اهداف این اداره کل در راستای حفظ هویت و اصالت این هنر عنوان نمود.

حمزه زاده گفت: از دیگر برنامه هایی که در راستای معرفی و تسهیل ارتباط علاقه مندان به شهر سردرود و هنر تابلوفرش این منطقه در دستور کار قرار گرفته، نصب تابلوهای معرفی در مبادی ورودی این شهر و همچنین بهره مندی از ظرفیت صنف رستوران های شهر سردرود در راستای معرفی و به نمایش گذاشتن این هنر فاخر و بی بدیل در آن واحدهای صنفی است.

کوشش برای ثبت جهانی تابلوفرش سردرود ثبت سردرود به عنوان شهر ملی صنایع دستی در زمینه تابلوفرش از مهم ترین اهداف اداره کل آذربایجان شرقی

ثبت سردرود به عنوان شهر ملی صنایع دستی در زمینه تابلوفرش از مهم ترین اهداف اداره کل آذربایجان شرقی

منبع: میراث آریا
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 10322

به "هدفمان ثبت سردرود به عنوان شهر ملی صنایع دستی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدفمان ثبت سردرود به عنوان شهر ملی صنایع دستی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید