نخستین پرواز پهپاد شکارچی روسیه با جدیدترین جنگنده سوخو-57

به گزارش طفره، وزارت دفاع روسیه از نخستین پرواز مشترک آزمایشی پهپاد تهاجمی شکارچی به همراه جنگنده جدید نسل پنجم سوخو-57 اطلاع داد که این پرواز با هماهنگی کامل بین دو هواپیما به مدت 30 دقیقه انجام شد.

نخستین پرواز پهپاد شکارچی روسیه با جدیدترین جنگنده سوخو-57

به گزارش گروه بین الملل طفره به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه گفت که روز آدینه دستگاه پرنده بدون خلبان تهاجمی با عنوان آخوتنیک (به معنای شکارچی)، نخستین پرواز خود را به همراه جنگنده نسل جدید سوخو- 57 انجام داد.

این پهپاد تهاجمی در رژیم کاملا اتوماتیک و با پیکربندی کامل در حوزه وظیفه خود به پرواز در آمد. وزارت دفاع روسیه تایید کرد که تعامل متقابلی بین پهپاد شکارچی و جنگنده سوخو- 57 در زمینه گسترش عرصه رادار و معین هدف برای استفاده از سلاح های تهاجمی وجود داشت.

بر اساس این اطلاعات، این پرواز مشترک بیش از 30 دقیقه به طول انجامید. این پرواز آزمایشی در یکی از فرودگاه های آزمایشگاهی وزارت دفاع روسیه انجام گرفت.

پیش از این اعلام شده بود که تحویل پهپادهای تهاجمی شکارچی به نیروهای نظامی روسیه در سال 2025 شروع خواهد شد و تا آن موقع، آزمایشات مختلف و در شرایط متفاوت به روی آن انجام خواهد گرفت.

پهپاد شکارچی نخستین هواپیمای بدون خلبان سنگین تهاجمی طراحی شده از سوی شرکت سوخو است. نخستین پرواز آن بیش از 20 دقیقه به طول انجامید. بر اساس اطلاعات وزارت دفاع، در این آزمایش این پهپاد چند بار به دور فرودگاه نظامی محل برخاست خود در ارتفاع 600 متری پرواز نموده و سپس با موفقیت به زمین نشست.

پیشنهاد فروش جنگنده روسی سوخو-35 به ترکیه پس از حذف آنکارا از پروژه اف-35

طبق اطلاعات منابع خبری این خبرگزاری در مجتمع صنایع دفاع روسیه، این پهپاد تا سرانجام سال 2019 چندین پرواز آزمایشی دیگر انجام داده که یکی از آنها در رژیم اتوماتیک کامل خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 4535

به "نخستین پرواز پهپاد شکارچی روسیه با جدیدترین جنگنده سوخو-57" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین پرواز پهپاد شکارچی روسیه با جدیدترین جنگنده سوخو-57"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید