مصرف بنزین سوپر کاهش یافت

طبق اعلام مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه ها و مجتمع های خدماتی رفاهی و بین راهی، پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، میزان مصرف بنزین سوپر تاحد قابل توجهی کاهش یافته است.

مصرف بنزین سوپر کاهش یافت

محمد عطاپور در گفت وگو با خبرنگاران، با تاکید بر این مساله که توزیع بنزین سوپر در جایگاه ها کم است، اظهار کرد: با توجه به این که پس از اجرای طرح سهمیه بندی، قیمت بنزین سوپر به 3500 تومان در هر لیتر افزایش یافت، استقبال مردم از این فرآورده نفتی کاهش یافته است.

به گفته وی، در حال حاضر اکثر جایگاه ها فاقد بنزین سوپر هستند و این در حالی است که سکوها و کارگران آمادگی سوخت رسانی بنزین سوپر را دارند، اما این بنزین در اکثر سکوها وجود ندارد.

مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه ها و مجتمع های خدماتی رفاهی و بین راهی با بیان این که هزینه سکو توسط جایگاه داران پرداخت می شود اما بنزین سوپر به اکثر جایگاه ها تعلق نمی گیرد، گفت: اصلی ترین مساله در حال حاضر کاهش مصرف بنزین سوپر است.

کنترل مصرف سوخت با توجه به میانگین بالای مصرف سوخت، افزایش توان صادرات، مبارزه با قاچاق سوخت و اختصاص منابع حاصل از مدیریت مصرف به مردم به ویژه اقشار ضعیف و کم درآمد به صورت مستقیم و نیز کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها و شهرها از جمله اهداف اجرای طرح سهمیه بندی بنزین اعلام شده که برپایه آن از بامداد 24 آبان ماه قیمت بنزین سهمیه ای برای وسائل نقلیه لیتری 1500 تومان و قیمت آزاد آن لیتری 3000 تومان همچنین قیمت بنزین سوپر 3500 تومان تعیین شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 2 بهمن 1398 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 6415

به "مصرف بنزین سوپر کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف بنزین سوپر کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید