مردی که به بهانه کرونا به همسرش خیانت کرد!

به گزارش طفره، خراسان نوشت: زن جوان در اولین جلسه مشاوره بعد از تجربه یک اتفاق تلخ، خیلی ناراحت و به هم ریخته بود. بعد از دقایقی سکوت، وقتی از او خواستم که مشکلش را برای من شرح دهد، بغض بدجوری گلویش را گرفته بود، اما بالاخره صحبت هایش را این طور آغاز کرد که قرنطینه 14 روزه به دلیل ابتلا به کرونا، خیانت همسرم را برملا کرد و هنوز شوکه هستم.

مردی که به بهانه کرونا به همسرش خیانت کرد!

مردی که به بهانه کرونا به همسرش خیانت کرد!

توضیحات این زن و تحلیل روان شناسانه این ماجرا را خواهید خواند.

شوهرم گفت کرونا دارم تا خیانت کند!

شوهرم چند وقت پیش، بی حالی و خستگی را بهانه کرد و رفت دکتر و بعد از 2 ساعت زنگ زد و اطلاع داد که تست کرونایش مثبت شده است. بعدش هم با اصرار زیاد و به بهانه ترس از مبکوششدن، من را به منزل مادرم فرستاد. چند روزی در قرنطینه خانگی بود و گاهی برای او غذا می فرستادم. تقریبا هفت یا هشت روز گذشته بود که مدیر ساختمانمان که یک خانم است برای دریافت هزینه شارژ با من تماس گرفت. وقتی به او گفتم که یک هفته است منزل نیستم، از دهانش پرید: اما همین دیشب یک خانم در خودروی شوهرتان بود که به خانه تان هم آمد!. باور نکردم، نه اینکه باور نکنم، گفتم شاید اشتباه دیده باشد. اما نمی توانستم بی خیال ماجرا شوم.

فوری با برادرم تماس گرفتم و گفتم که باید یک سر به منزلمان برویم. تا آخرین لحظه امیدوار بودم که همه این ها یک اشتباه است و همسرم اهل خیانت نیست، اما وقتی کلید را داخل قفل چرخاندم، چشمانم برای دقایقی سیاهی رفت و نقش زمین شدم. برادرم با شوهرم آغاز به کتک کاری کردند، اما من شوکه بودم و اصلا توان بلندشدن نداشتم. بعد هم کاشف به عمل آمد که شوهرم اصلا کرونا نداشته و این بهانه را جور نموده است تا با معشوقه اش سر کند. الان هم ویران شدم. به طور کامل ویرانم و نمی دانم باید چه کنم.

با تلخ ترین اتفاق در زندگی مشترک چه کنیم؟

زهرا متقی شکیب کارشناس ارشد روان شناسی در تحلیل این موضوع نوشت: متاسفانه نمونه چنین مسائلی را در این دوران از زبان چندین مراجعه کننده شنیدم و درک می کنم که کشف خیانت همسر یکی از سخت ترین و تلخ ترین اتفاقاتی است که یک زن ممکن است شاهدش باشد. خطاب به افرادی که چنین تجربه ای دارند باید بگویم هیچ پاسخ صحیحی برای تصمیم گیری درباره اینکه می خواهید چه بکنید و چه نکنید، وجود ندارد.

تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که مدتی به خودتان زمان بدهید تا هیجان ناشی از درک این واقعیت دردناک بر نحوه تصمیم گیری شما مسلط نگردد. شاید فکر کنید که به محض مطلعی یافتن از خیانت همسرتان، چمدانتان را می بندید و خانه را ترک می کنید یا همسرتان را از خانه بیرون می کنید، ولی شما برای تصمیم گیری به زمان بیشتری احتیاج دارید. به طور مطمئن می توانید مدتی را دور از همسرتان سپری کنید، اما هرگز در قدم اول نگویید طلاق می خواهید یا هیچ گونه اقدامات شدیدی را فوری انجام ندهید و کاری نکنید که بعدا موجب پشیمانی گردد.

خودتان را مقصر ندانید

توجه کنید که دلایلی که همسرتان به شما خیانت نموده، همواره آشکار نیست و شما هرگز نباید خود را به خاطر اشتباهات همسرتان مقصر بدانید. اگر بیش از حد روی سرزنش کردن خود تمرکز کنید، به شریک زندگی خود اجازه داده اید از این ماجرا تبرئه گردد.

خودتان را با نفر سوم مقایسه نکنید

همچنین بیش از حد روی نفر سوم حساس نشوید و به دنبال مقایسه کردن خودتان با او نباشید. جمله ای که زیاد از زبان چنین خانم هایی می شنویم این است که: آخه اون چی داره که بهتر از منه؟. شاید فکر کنید که دانستن همه چیز درباره این فرد می تواند به شما یاری کند کشف کنید چه چیزی در رابطه شما اشتباه بوده است، اما در واقعیت، این کار هیچ پاسخی به شما نمی دهد، چه بسا که درد و غم شما را هم اضافه خواهد نمود.

قبول کنید که شما صدمه دیده اید و احتیاج دارید راهی پیدا کنید تا بتوانید به حرکت ادامه دهید، اما فکر نکنید که پیداکردن بهانه برای همسرتان راه درستی است. آنچه را که همسرتان به عنوان دلایل خیانتش ابراز می نماید، ممکن است منطق را به چالش بکشد پس سعی نکنید زمان زیادی را صرف کوشش برای آوردن یک دلیل مناسب برای این اتفاق بکنید و به جای آن کوشش کنید راستا درست را پیدا کنید.

این مسئله را جار نزنید

قطعا از این اتفاق صدمه دیده اید و عصبانی هستید و طبیعی است که احتیاج داشته باشید این موضوع را با همه اعضای خانواده، نزدیک ترین دوستان یا حتی دنبال کنندگانتان در رسانه های اجتماعی در میان بگذارید تا احساساتتان را بروز دهید، اما بهتر است به جای اینکه این موضوع را جار بزنید، تنها با مشاور خانواده که واقعا می تواند به شما یاری کند آن را در میان بگذارید. اغلب افرادی که می شناسم بشدت از اینکه این موضوع بین اقوام و آشنایانشان برملا شده پشیمانند. اجازه ندهید قضاوت دیگران بر فرایند تصمیم گیری شما سایه بیندازد. مصاحبه با افراد مطلع قطعا می تواند به شما یاری کند قدرت و یک چشم انداز جدید درباره وضعیتتان به دست آورید.

این رفتار ها بی فایده است

در نهایت، بدانید که اگرچه ممکن است با بی رحمی رفتارکردن با همسرتان، دورکردن او از چیز هایی که دوست دارد یا حتی داشتن رابطه برای تلافی کردن، احساس خوبی داشته باشید، اما باید بدانید این نوع رفتار ها شما را به جایی نمی رساند.

بپذیرید که خیانت یک شبه اتفاق نمی افتد و باید رد پای آن را از رفتار ها و حالت های مشکوک همسرتان خیلی قبل تر حدس می زدید که در آن صورت شاید امکان پیش بینی و جلوگیری از بسیاری از اتفاقات ناخوشایند وجود داشت، اما هرچه که هست، کوشش کنید تا اصولی ترین واکنش را به این اتفاق تلخ داشته باشید.

منبع: فرارو
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 13023

به "مردی که به بهانه کرونا به همسرش خیانت کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردی که به بهانه کرونا به همسرش خیانت کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید