لغو تورهای گردشگری ترکیه به آژانس ها ابلاغ شد

به گزارش طفره، تهران (پانا) - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه این سازمان در لغو پروازها به مقصد ترکیه تابع ستاد ملی کنترل بیماری کروناست، گفت تصمیم لغو تورهای گردشگری به مقصد ترکیه به آژانس های گردشگری ابلاغ شد.

لغو تورهای گردشگری ترکیه به آژانس ها ابلاغ شد

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، حسن ذیبخش، مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در ارتباط با تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر تداوم پروازها به ترکیه و لغو تورهای گردشگری به مقصد این کشور گفت: همانطور که از پیش اعلام کرده بودیم، سازمان هواپیمایی کشوری در این رابطه تابع ستاد ملی کنترل بیماری کرونا است و هر تصمیمی در این ستاد اتخاذ شود را اجرا می کند.

وی ادامه داد: روز گذشته لغو تمام تورهای گردشگری به مقصد کشور ترکیه اعلام شد و آژانس های گردشگری موظف شدند هزینه تورهای فروخته شده را به مردم بازگردانند. این تصمیم پیرو مصوبه پیشین ستاد ملی کنترل بیماری کرونا گرفته شد، مصوبه ای که بنا بر آن بازپرداخت هزینه خرید بلیت به مسافران بدون جریمه در شرایطی که پروازها به علت مقابله با کرونا لغو شوند، اجباری است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین گفت: با توجه به مصوبات ستاد ملی کنترل بیماری کرونا، سازوکارهای لازم برای پایش مسافران و مقابله با کرونا در مرزهای هوایی با همکاری وزارت بهداشت پیشبینی شده و در حال اجراست. همچنین تست PCR با دقت بالا در فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می شود.

گفتنی است، ستاد ملی کنترل بیماری کرونا پس از بررسی پیشنهاد وزارت بهداشت برای لغو پروازها به ترکیه در جلسه فوق العاده کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی این ستاد، پیشنهادهای زیر را به رییس جمهور ارائه کرد که مورد موافقت رییس جمهور نیز قرار گرفت:

1ـ با توجه به تبعات سوء توقف تردد از مرزهای هوایی و زمینی با ترکیه، موضوع بسته شدن مرزها در شرایط فعلی منتفی شود.

2 ـ جمعیت هلال احمر نسبت به انجام تشدید کنترل مسافران ورودی از کشور ترکیه در مرزهای زمینی هوایی اقدام عاجل کند.

3 ـ وزارت بهداشت با همکاری وزارت امور خارجه و وزارت راه نسبت به معین مراکز آزمایشگاهی مورد تأیید در خارج اقدام و اطلاع رسانی لازم از طریق وزارتخانه های راه و شهرسازی و امور خارجه به شهروندان و شرکت های هواپیمایی انجام تا افراد با گواهی سلامت وارد کشور شوند.

4 ـ وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ظرف روز جاری لغو تور ترکیه را به تمام شرکت های هواپیمایی ابلاغ کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 13978

به "لغو تورهای گردشگری ترکیه به آژانس ها ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو تورهای گردشگری ترکیه به آژانس ها ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید