تور گرجستان ارزان: قدیمی ترین مکان های دیدنی تفلیس ، سفر به دره انجیرها و لوفتا وی

به گزارش طفره، مکان هایی که روزگاری برای خود مردم تفلیس خاطره بوده، اما امروز از برترین جاهای تماشای تفلیس به شمار میرود. برای تماشا لوفتا وی ، یکی از همین جاها با خبرنگاران همراه شوید.

تور گرجستان ارزان: قدیمی ترین مکان های دیدنی تفلیس ، سفر به دره انجیرها و لوفتا وی

با ما سفر کنید و با تور گرجستان ارزان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

دره باریک انجیرها ، از زیباترین مکان های دیدنی تفلیس

نمایی زیبا از Legvtakhevi یکی از قدیمی ترین جاهای دیدنی تفلیس

لوفتا وی (Legvtakhevi) یکی از تاریخی ترین مکان های دیدنی تفلیس قدیم است. لوفتاوری در بخش جنوبی شهر قرا دارد. نامش را از نام انجیر تازه گرفته که در شهر تفلیس هوادار کم ندارد. قبلاً این جا پر از درخت انجیر بود. لگتاخه وی در معنای لغوی یعنی دره باریک انجیر معنا می دهد. به این نام اولین بار در سال 1429 میلادی در کتاب های قدیمی اشاره شده است. این جا یکی از مناطقی است که دو بخش از شهر قدیم را جدا نموده بود، حالا اما این بخش، جزئی از آبانوتوبانی (Abanotubani)، استان حمام های گوگردی (آب گرم) به شمار میرود.

رودخانه جاری در این جا تساویکی تساکلی (tsaviki-tskali) نام دارد. جدای از حمام ها لوفتاوی جای مورد علاقه زنان برای دور هم جمع شدن بوده است. زنان در این جا کنار هم لباس می شستند و درباره همه اتفاقات روز غیبت می کردند. آن ها همین طور چرم را از آب گوگردی به عمل می آوردند.

داستان کشف دوباره لوفتا وی از زیر بتون

آب رودخانه جاری در لوفتا وی به Mtkvari می پیوندد

داستان پیدا شدن لوفتاوی در نوع خودش جالب و شنیدنی ست. از قرون وسطی، یک پل در دار روی رودخانه تساویکی تساکلی بوده است. این جا برای عبور مردم بوده و برای وسایل نقلیه جهت دیگری در نظر گرفته بودند. در سال 1795 میلادی پل و درش به خاطر درگیری ها نابود شد. پل چندین بار دوباره ساخته شد، اما در سال 1959 میلادی به خاطر احتمال سیل، تصمیم گرفته شد که رودخانه را با یک تونل بتنی ببندند.

از آن موقع و با این تونل رود تساویکی تساکلی ار به رود امتکاواری (Mtkvari) پیوند داد، اما در سال های اخیر تصمیم بر این شد که این مکان زیبا را دوباره به زندگی برگردانند. این پروژه سال 2012 میلادی کلید خورد. در حین بازسازی، لوله های قدیمی انتقال آب برای آبانوتوبانی پیدا شدند.

همه چیز دست نخورده به جای مانده بود، بنابراین همه می توانستند به طور کامل آن را ببینند. از آن موقع فضای آزاد بسیار و جاده های برای رفت و آمد دنیاگرد ها ساخته شد و این مکان از قبل هم زیباتر شد. یک جای چشم نوار، راحت و عالی برای آسایش هر بازدیدکننده.

آبشار زیبا و پل عشاق ؛ عشقی پایدار

نمایی از زیباترین مکان های دیدنی تفلیس ، آبشار لوفتا وی

یکی دیگر از قسمت های جالب در قدیمی ترین جاهای دیدنی تفلیس انتهای جاده دره انجیر است. یک آبشار کوچک و فوق العاده در آن جا وجود دارد که بسیار مجذوب کننده است. باور کنید یا نه این جا جایی است که هیچ وقت نمی توانید فراموشش کنید، ناب و دست نخورده و زیبا. این دره تماما زندگی بوده است. قبل از آن که به آبشار برسید، پل عشاق را خواهید دید.

این پل رمانتیک پر از قفل هایی ست که روی آن ها اسامی زوج های عاشق و جملاتی به انواع و اقسام زبان های مختلف و احتمالاً از جاهای مختلف دنیا نوشته شده است. بیشتر آن ها معتقد بوده اند که اگر این جا از خود قفلی به جا بگذارند، عشق آن ها تا ابد پایدار خواهد بود.

چه زمانی به لوفتا وی برویم و قدیمی ترین جاهای دیدنی تفلیس را ببینیم

لوفتاوی در فصل های مختلف همواره زیباست. برخی وقت ها در زمستان ها، آبشار یخ می زند. به علاوه شما می توانید از گرمای داغ روزهای تابستان به این جا پناه بیاورید، چون این جا دمای هوا از جاهای دیگر بسیار خنک تر است. بنابراین هروقت که راهی تفلیس زیبا هستید، حتما به لوفتاوی، دره انجیرها و زیبایی هایش نابش سربزنید. اگر این سفر 2 نفره و رمانیک است، پس حتما به سراغ پل عشاق بروید.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 21402

به "تور گرجستان ارزان: قدیمی ترین مکان های دیدنی تفلیس ، سفر به دره انجیرها و لوفتا وی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور گرجستان ارزان: قدیمی ترین مکان های دیدنی تفلیس ، سفر به دره انجیرها و لوفتا وی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید