سید عباسی: دریافت و سرویس از ضعف های سنتی والیبال ایران است، فقط باید تمرین کرد

به گزارش طفره، کارشناس والیبال ایران می گوید که دریافت و سرویس ضعف سنتی والیبال ایران است که البته دو فاکتور اصلی در مسابقات هم به تعداد می فرایند.

سید عباسی: دریافت و سرویس از ضعف های سنتی والیبال ایران است، فقط باید تمرین کرد

جهانگیر سید عباسی در گفت و گو با خبرنگاران، در مورد عملکرد ملی پوشان ایران در لیگ ملت های 2021 والیبال گفت: اگر این رقابت ها را صرفا از لحاظ نتیجه نگاه کنیم باید گفت که نتیجه خوبی نگرفتیم، اما اگر باتوجه به هدف گذاری تیم ملی والیبال ایران که قبل از این رقابت ها معین شده بود نتایج را آنالیز کنیم، خواهیم یافت که هدف ایران این بود که سطح آمادگی ملی پوشان در این رقابت ها افزایش یابد و به بازیکنان جوان فرصت بازی در مسابقات بین المللی داده گردد.

او ادامه داد: علاوه بر این نکات، قرار بود ضعف و قدرت خود را در شناسایی کنیم تا برای مسابقات آینده آماده شویم. اگر از نظر مسابقات آماده سازی به این رقابت ها نگاه گردد، معتقدم که لیگ ملت های والیبال بسیار مفید بود و فکر می کنم که مربیان ایران و آلکنو از تیم ملی والیبال اطلاعات خوبی را کسب نموده اند. لیگ ملت های والیبال فرصت بسیار خوبی برای آماده سازی تیم ملی بود و باید گفت که نقاط ضعف و قوت تیم برای سرمربی معین شد. بعلاوه با این بازی ها کار سرمربی برای دستیابی به ترکیب اصلی تیم راحت تر شده است.

سید عباسی در پاسخ به اینکه ضعف های تیم ملی والیبال در مسابقات لیگ ملت های والیبال چه بود؟ گفت: تیم ملی والیبال ایران در این رقابت ها از شرایط بازی کمی فاصله داشت و این موضوع هم در تیم مشهود بود. در بازی یکسری فاکتورهای استاندارد موجود است که باید آمار های خود را با این استاندارد ها مقایسه کنیم تا نقاط ضعف و قوت معین گردد. در مدت زمان به جای مانده با این کار می توان روی نقاط ضعف خود کار کنیم تا به امید خدا به استانداردهای لازم نزدیک شویم.

او ادامه داد: دریافت و سرویس ضعف سنتی والیبال ایران است که این دو هم فاکتور اصلی در مسابقات به تعداد می رود. سرویس فاکتور مستقلی است که بر دفاع روی تور ما تاثیر خواهد گذاشت و دریافت هم روی پاس و حمله تاثیرگذار است. بنابر این در مسابقات رسمی این دو فاکتور مهم بوده و این دو موضوع ضعف سنتی والیبال ایران است.

عباسی در پاسخ به اینکه چه راهکاری در مدت زمان کم تا المپیک وجود دارد که تیم ملی والیبال ایران نقاط ضعف خود را رفع کند؟ گفت: می توانم بگویم که تنها راه تمرین، تمرین و تمرین است. به اسم مثال سرعت سرویس ها در مسابقات رسمی برآورد شده و باید در تمرینات بر همان اساس سرویس زده گردد. یکسری مسائل فنی وجود دارد که کادر فنی به خوبی آنها را می داند و فقط باید در دو هفته انتهای روی این موضوعات کار گردد.

کارشناس والیبال در واکنش به پیش بینی صندلی ایران در المپیک، اظهار کرد: پیش بینی خیلی سخت است چرا که المپیک میدانی نیست که تیم ها برای باخت وارد زمین شده و همه تیم ها با تمام دارایی های خود وارد زمین مسابقات می شوند. می توانم بگویم که تیم ملی والیبال پتانسیل پیروزی مقابل تیم های عظیم را دارد و حتی اگر از لحاظ فیزیکی مانند روسیه، برزیل و لهستان نباشیم، والیبال ایران در شرایط ایده آل جزو مدعیان خواهد بود و می تواند تیم های عظیم را شکست دهد.

او در انتها گفت: از مردم و طرفداران می خواهم که کمی شکیبا باشند تا به امید خدا ایران بتواند در المپیک نتیجه خوبی را کسب کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 14895

به "سید عباسی: دریافت و سرویس از ضعف های سنتی والیبال ایران است، فقط باید تمرین کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سید عباسی: دریافت و سرویس از ضعف های سنتی والیبال ایران است، فقط باید تمرین کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید