حریرچی: کرونای انگلیسی در کشور چرخش دارد

به گزارش طفره، معاون کل وزارت بهداشت گفت: کرونای انگلیسی در کشور چرخش دارد و شمار شهر های قرمز را هم افزایش داده است.

حریرچی: کرونای انگلیسی در کشور چرخش دارد

معاون کل وزارت بهداشت با حضور در تیتر امشب از افزایش شمار شهر های قرمز و نارنجی آلوده به کرونا خبر داد و بیان نمود: از یک هفته پیش از آغاز سال تحویل 1400 فرایند افزایشی شیوع کرونا مشاهده می شود.

ایرج حریرچی با بیان اینکه شمار شهر های قرمز و نارنجی به 51 شهر رسیده است، گفت: پیش از آغاز سال نو 9 شهر در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد قرمز و 31 شهر نارنجی هم در 11 شهر دیگر محدودیت های کرونایی وجود داشت.

حریرچی اضافه کرد: شهرستان های فیروزکوه و دماوند از استان تهران هم قرمز شدند و اوضاع در شهر های بوشهر و ارومیه هم صعودی است.

او این افزایش ها را نتیجه خرید های اسفندماه گفت و اضافه کرد: نتیجه مسافرت ها و دید و بازدید های نوروز چند هفته آینده بروز خواهد کرد.

معاون کل وزارت بهداشت هموطنان را به منع سفر در ایام نوروز توصیه کرد و اضافه کرد: به هر شکل در سفر ها و دورهمی ها احتمال شیوع کرونا بیشتر است. افرادی که به مسافرت می فرایند یا ویروس کرونا را می برند و یا به شهر خود انتقال می دهند.

حریرچی به چرخش ویروس انگلیسی در کشور و خطرات چندبرابری آن اشاره کرد و اضافه کرد: در برخی شهر ها از جمله تهران شاهد افزایش موارد بستری بیماران کرونایی هستیم.

او با اشاره به مقاوم شدن ویروس کرونا در بدن انسان اضافه کرد: برخلاف تصور غربی ها که فقط به فکر مردم خوشان هستند؛ تا همه مردم (جهان) ایمن نباشند هیچ کس در امان نخواهد بود.

حریرچی درباره استفاده از خرید غذا از رستوران ها گفت: یکی از خطرناک ترین عوامل شیوع کرونا همین اماکن غذاخوری و رستوران ها هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 13467

به "حریرچی: کرونای انگلیسی در کشور چرخش دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: کرونای انگلیسی در کشور چرخش دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید