تقویت عضلات تنفسی راهکاری برای جلوگیری از ابتلا به کرونا است

به گزارش طفره، ایرنا/ متخصص فیزیوتراپی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه ویروس کرونا، ریه ها را هدف قرار می دهد، گفت: تقویت سیستم و عضلات تنفسی یکی از راهکارهای مهم در جلوگیری از ابتلا به این ویروس است.

تقویت عضلات تنفسی راهکاری برای جلوگیری از ابتلا به کرونا است

مجید روانبخش شامگاه سه شنبه در برنامه تلویزیونی سلامت خونه سیمای خوزستان، اظهارداشت: یکی از خط های اول مقابله با بیماری و درمان کرونا، رشته فیزیوتراپی با موضوع تقویت عضلات تنفسی است.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه برای بیماران مبتلا از طریق متخصصان این رشته خدمات درمانی ارائه می شود، گفت: افرادی که این خدمات را دریافت می کنند، بیماران بستری در بیمارستان ها، افراد مبتلا در منازل و حتی افراد سالم هستند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با تاکید بر اینکه یکی از سیستم هایی که بر اثر کرونا با این بیماری درگیر می شود، سیستم تهویه و ریه افراد است، گفت: بنابر این استفاده از همه ظرفیت های سیستم تنفسی و تهویه بدن برای مقابله و سرکوب آن ضروری است.

روانبخش شرح داد: با برخی تمرین های تنفسی می توان عملکرد سیستم تهویه بدن را ارتقا داد تا در صورت ابتلا بتوانند این بیماری را تحمل کنند.

وی از کوید 19 به عنوان یک بیماری محدود کننده ریه نام برد و افزود: در این شرایط میزان حمایت سیستم تنفسی باید بالا برود که با توانبخشی تنفسی محقق می شود.

این متخصص فیزیوتراپی افزود: در بیماری کرونا، سه جز سیستم تنفسی درگیر می شوند که شامل ریه، قفسه سینه و عضلات تنفسی است و به همین دلیل باید یاد بگیریم که هوای بیشتری وارد ریه ها کنیم تا اکسیژن بیشتری جذب شود.

روانبحش یادآورشد: اگر تنفس تند و سطحی باشد، هوا در ریه نگهداری می شود و رفتار بافتی سیستم تنفسی تغییر می کند و تحمل نگهداری هوا را خواهد داشت به این ترتیب که باید دم و بازدم عمیق صورت بگیرد و هوا را به آرامی خاکی کرد.

به گفته وی در این صورت دیافراگم عضله ای سیستم تنفسی تقویت می شود و این درحالی است که چاقی یکی از علل مخدوش شدن سیستم تنفسی است و افراد باید نسبت به این موضوع توجه داشته باشند.

موارد مثبت از بیماری کوید 19 یا ویروس کرونا از اواخر بهمن پارسال در کشور مشاهده شد.هم اکنون تقریبا همه مجموعه های اجرایی ، اداری و فرهنگی ، عملیاتی و خدمات عمومی و درمانی خوزستان درگیر پیشگیری و درمان بیماری کرونا هستند و شیوع این ویروس بر بیشتر فعالیت های اقتصادی ، آموزشی ، اداری اجتماعی و فرهنگی خوزستان تاثیر گذاشته است.

منبع: همگردی
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 21 خرداد 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 8664

به "تقویت عضلات تنفسی راهکاری برای جلوگیری از ابتلا به کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت عضلات تنفسی راهکاری برای جلوگیری از ابتلا به کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید