برنامه شهرداری برای 1.5 میلیون موتور سوار تهرانی

به گزارش طفره، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از شروع به کار کمپین موتورسوار خوب اطلاع داد و گفت: شهرداری برای 1.5 میلیون موتور سوار تهرانی برنامه دارد.

برنامه شهرداری برای 1.5 میلیون موتور سوار تهرانی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمدرضا جوادی یگانه با اشاره به شروع کمپین موتورسوار خوب، اظهارداشت: 1.5 میلیون موتورسوار در تهران وجود دارد که بسیاری از آن ها با رفتار هایی ضمن ایجاد حس ناامنی برای شهفرایندان، براثر سوانح مختلف آسیب های جبران ناپذیری را به خود، خانواده و جامعه وارد می نمایند.

وی با بیان اینکه موتورسواران عامل بیشترین آمار مرگ و میر در ایران و دنیا به شمار می فرایند، عنوان کرد: آمار ها میزان نارضایتی از شیوه های موتورسواری را حدود 70 درصد، نارضایتی از میزان دزدی و سرقت را 34 درصد، رضایت از موتورسیکلت به عنوان وسیله کار را 56 درصد و رضایت از موتورسیکلت به عنوان وسیله نقلیه را 84 درصد بازگو می نماید که نشان می دهد باید برای این قشر از جامعه برنامه جدی در حوزه فرهنگی در نظر گرفته گردد.

معاون شهردار تهران اظهار کرد: براین اساس کمپین موتورسوار خوب به همت اداره کل آموزش های شهفرایندی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهر تهران با همکاری معاونت حمل و نقل ترافیک و راهور تهران بزرگ، به منظور پیدا کردن راه حلی برای مسائلی، چون ایجاد حس ناامنی برای شهفرایندان به دلیل تردد موتورسواران در پیاده روها، آمار بالای مرگ و میر و جراحت موتوسواران در تصادفات شهری، نارضایتی عمومی شهفرایندان از رفتار های پرخطر موتورسواران، سهم بالای خودمراقبتی مانند استفاده از کلاه ایمنی در کاهش دادن سوانح مربوط به موتورسواران و کمبود آموزش های لازم به موتورسواران را طراحی نموده است.

جوادی یگانه اهداف این کمپین را تشخص دادن و هویت دادن به موتورسواران به وسیله تعریف موتورسوار خوب، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی درباره بی نظمی ها و قانون شکنی های موتورسواران با رویکرد ایجابی و تاکید بر خانوادۀ موتورسواران و افراد پیرامون آن ها عنوان کرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: هویت بخشی به موتورسوار باید به عنوان قانونی و در زیر ساخت اجتماعی و عمومی محقق گردد که این کمپین در سطح شهر تهران و با همکاری سازمان های مرتبط در شهرداری، تلاشی نو برای ایجاد فرهنگ سازی برای این جامعه بزرگ است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 بهمن 1398 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 6571

به "برنامه شهرداری برای 1.5 میلیون موتور سوار تهرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه شهرداری برای 1.5 میلیون موتور سوار تهرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید