بازسازی حمام چقدر طول می کشد؟

به گزارش طفره، بعد از آشپزخانه، حمام اصلی ترین و پرکاربردترین فضا در هر خانه است که بیشتر افراد تمایل دارند تا حد ممکن آن را زیبا و به روز نگه دارند. در این مطلب به این مسئله می پردازیم که بازسازی کامل حمام چقدر طول می کشد؟

بازسازی حمام چقدر طول می کشد؟

بازسازی یک حمام می تواند یکی از پروژه های پرزحمت و هیجان انگیز در دنیای مرموز ساخت و ساز باشد. به طور کلی بازسازی حمام بسته به اندازه تغییرات و عوامل دیگری که در ادامه به آن می پردازیم از 10 روز تا 30 روز می تواند زمان احتیاج داشته باشد. بازه زمانی درنظرگرفته شده، از اولین روزی است که شما تصمیم به بازسازی حمام بگیرید، با یک پیمانکار به توافق برسید و حمام بازسازی شده را تحویل بگیرید.

به طور کلی اگر دغدغه زمان بندی دقیق و برنامه ریزی درست برای بازسازی حمام منزل خود را دارید، مهم ترین مسئله، انتخاب یک شرکت طراحی و بازسازی کاربلد مثل ابنیه طراحان نصر است. در ادامه، مدت زمان مورد احتیاج برای بازسازی کامل حمام، به طور کامل توضیح داده شده است.

مدت زمان بازسازی به تفکیک هر مرحله

این یکی از اولین سوالاتی است که هر صاحب خانه که می خواهد خانه خود را بازسازی کند از پیمانکار خود می پرسد: چقدر طول می کشد؟ پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد اما می توان زمان های زیر را برای هر مرحله از بازسازی حمام، در نظر گرفت.

مرحله 1: معین کردن خواسته ها (حداکثر 1 هفته)

این به شما بستگی دارد که چه زمانی به جمع بندی نهایی برسید که چقدر بودجه دارید و با این بودجه چه خواسته هایی را می توانید عملی کنید. در بازسازی حمام، برای شما چه چیزی در اولویت قرار گرفته است؟ می خواهید حمام خود را به طور کامل بازسازی کنید؟ می خواهید از لوازم و تجهیزات لاکچری در حمام خود بهره ببرید و یک طرح خاص مدنظر شما است؟

به عنوان مثال، اگر جای حمام خود را تغییر نمی دهید، برق یا لوله کشی نو را تغییر نمی دهید، کاشی های نو را به صورت چسبی کار می کنید و تغییرات زیادی ندارید، منطقی است انتظار داشته باشید که بازسازی حمام زمان کمتری ببرد.

قبل از هر اقدام دیگری، باید خواسته خود را معین کنید و مدت زمان این مرحله فقط به خود شما بستگی دارد اما بیشتر از 1 هفته زمان گذاشتن برای آن، وسواس زیادی به خرج دادن است.

مرحله 2: انتخاب پیمانکار (حداکثر 1 هفته)

پس از جمع بندی خواسته های خود، باید از بین پیمانکاران و شرکت های بازسازی یکی را انتخاب کنید. بازدید از حمام، برآورد قیمت و ارائه پیش فاکتور عقد قرارداد حداکثر 1 هفته زمان خواهد برد.

مرحله 3: طراحی سه بعدی (حداکثر 3 روز)

بعد از اینکه خواسته های خود را با شرکت بازسازی مطرح کردید، 2 الی 3 روز زمان خواهد برد تا طراحی سه بعدی از ظاهر حمام نو، به شما ارائه گردد. تصاویر سه بعدی به شما یاری خواهد نمود تا دید خوبی نسبت به خروجی کار داشته باشید پس اگر جایی از طراحی مطابق میلتان نیست، آن را به اطلاع پیمانکارتان برسانید.

مرحله 4: تخریب (حداکثر 2 روز)

تخریب کف، دیوارها و هر بخش دیگری که احتیاج است، حداکثر 2 روز به زمان احتیاج دارد. حمل نخاله های حاصل از تخریب به بیرون ساختمان هم در همین زمان باید انجام گردد.

مرحله 5: عایق کردن کف و دیوارها (حداکثر 1 روز)

یکی از مهمترین مراحل در بازسازی حمام عایق کردن کف و دیوارها، زیرسازی و شیب بندی درست حمام است. این مرحله 1 روزه انجام می گردد.

مرحله 6: لوله کشی (حداکثر 1 روز)

لوله کشی برای بخش های مختلف حمام از جمله دوش، حمام، فرنگی، روشویی، رادیاتور و موارد مشابه، در مجموع 1 روز زمان احتیاج دارد.

مرحله 7: شیب بندی و نصب کاشی ها (حداکثر 2 روز)

یکی از مراحل بسیار مهم در حمام، شیب بندی درست و اصولی است که بعد از آن کاشی یا سرامیک کف و دیوار نصب می گردد. این مرحله حداکثر 2 روز زمان لازم خواهد داشت.

مرحله 8: سقف کاذب، نقاشی و نورپردازی (حداکثر 2 روز)

اجرای سقف کاذب از نوع کناف یا هر نوع سقف دیگری که مورد نظر شما باشد، انجام نورپردازی حمام طبق طراحی سه بعدی ارائه شده و رنگ آمیزی سقف (در صورت اجرای سقف کاذب از نوع گچی) در بیشترین حالت ممکن به 2 روز زمان احتیاج خواهد داشت.

مرحله 9: نصب تجهیزات حمام (حداکثر 2 روز)

تجهیزات مختلف حمام از جمله شیرآلات، دوش، کابین دوش، وان، رادیاتور حوله ای، سرویس فرنگی، روشویی، آینه و… و آب بندی آن ها حداکثر تا 2 روز قابل انجام است.

مرحله 10: نظافت و تحویل (حداکثر 1 روز)

نظافت آخرین مرحله است که بعضی پیمانکاران آن را به گونه ای انجام می دهد که همه چیز را برق می اندازد. یک کارگر برای برق انداختن حمام نو، حداکثر 1 روز زمان لازم دارد.

جدول زمانی بازسازی کامل یک حمام

به جمع بندی موارد بالا می توانی به یک جدول زمان بندی برای بازسازی کامل یک حمام با ابعاد میانه مثلا 10 متری برسیم.

مرحلهتوضیح عملیاتحداکثر زمان (روز)
1معین کردن خواسته ها7
2انتخاب پیمانکار7
3طراحی سه بعدی3
4تخریب2
5عایق کردن کف و دیوارها1
6لوله کشی1
7شیب بندی و نصب کاشی ها2
8سقف کاذب، نقاشی و نورپردازی2
9نصب تجهیزات حمام2
10نظافت و تحویل1
مجموع28

تعداد روزهای این جدول زمانی بدون درنظر گرفتن زمان هایی است که به دلایل مختلف و مسائل غیرمنتظره، پروژه متوقف می گردد. به طور مثال تعطیلات آخر هفته یا مناسبت های مختلف، می تواند این جدول زمانی 28 روزه تا چند روز دیگر افزایش دهد.

عوامل موثر در مدت زمان بازسازی حمام

انتخاب پیمانکار مناسب: فقط زمانی می توانید انتظار یک بازسازی منظم، طبق جدول برنامه ریزی را داشته باشید که پیمانکار مناسب را انتخاب کنید. از عایق بندی و شیب بندی اصولی، لوله کشی و نورپردازی تا نصب توالت فرنگی، وان، دوش، سینک و کابینت روشویی، شیرآلات، کف پوش و… همگی مسائل مهمی هستند که در بازسازی حمام باید به آن ها توجه گردد. پس از انتخاب پیمانکار درست، برای بازسازی حمام، از اهمیت بسیار زیادی برخودار است.

حجم تغییرات: آیا می خواهید حمام را به طور کامل بازسازی کنید یا تغییرات جزئی مدنظر شماست؟ اینکه حجم تغییرات موردنظر شما چقدر است، در معین مدت زمان بازسازی حمام بسیار موثر خواهد بود.

زمان کاری: معمولا زمان کاری، به وسیله صاحب خانه معین می گردد. هر چه بازه ای که پیمانکار در طول روز مجاز به کار کردن است، طولانی تر باشد، مطمئنا، بازسازی حمام در روزهای کمتری تکمیل خواهد شد.

آب و هوا: یکی دیگر از عوامل مهم در معین مدت زمان هر پروژه بازسازی ساختمان، شرایط آب و هوایی است. در روزهای پربارش یا سرد سال احتمال اینکه پروژه با تاخیر روبرو گردد یا کند پیش رود زیاد است.

5/5 - (1 امتیاز)

منبع: اتاق
انتشار: 25 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1403 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 27060

به "بازسازی حمام چقدر طول می کشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی حمام چقدر طول می کشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید