اعتراض به حذف نام امام خمینی(ره) در قطعنانه راهپیمایی 22 بهمن

به گزارش طفره، روز گذشته راهپیمایی موتوری و خودرویی 22 بهمن ماه متفاوت از سال های گذشته برگزار گردید. اما این تنها مشخصه بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) نبود.

اعتراض به حذف نام امام خمینی(ره) در قطعنانه راهپیمایی 22 بهمن

این مراسم حاشیه دیگری هم داشت و آن حذف نام امام خمینی(ره) از قطعنامه انتهای راهپیمایی بود.

این مسأله موجب رنجش موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی شد. این موسسه با انتشار بیانیه ای اعتراض خود را در این باره اعلام نمود.

متن بیانیه موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی بدین شرح است:

یوم الله بیست و دوم بهمن، همه ساله یادآور پیروزی انقلاب تاریخی ملت عظیم ایران اسلامی، به رهبری مقتدا و رهبر بی بدیل خویش،امام خمینی ره و بهترین فرصت برای تجدید میثاق با آرمان های آن راحل سفر نموده و احیاء نام و یاد ایشان است.

چنانچه بر پایه همین سنت گرانسنگ،هر ساله رهبر معظم انقلاب،سران محترم قوا و اقشار و اصناف گوناگون برای تجدید این پیمان الهی، به حرم مطهر بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی مشرف شده و با ایشان بر سر ادامه راه نورانی انقلاب تجدید عهد و میثاق می نمایند.

بدیهی ست در چنین رخداد عظیمی که محور وحدت ملی و فرصتی برای تقویت پایه های مردمی انقلاب و مجالی برای بازخوانی اصول و ارکان سیاست های کلی حاکم بر کشور است، کم توجهی اجرا شده در بیانیه انتهای راهپیمایی سال جاری، به نام و یاد امام و تذکار بر تجدید پیمان با آرمان های ایشان، خطایی ست که حتی در صورت سهو، قابل اغماض نبوده و مستوجب ارایه شرح و نیز عذرخواهی تنظیم نمایندگان آن، از علاقه مندان به امام ره و انقلاب بویژه خانواده معظم شهداء و ایثارگران است.

در انتها ضروری است همه مسئولان و سیاست گذاران کشور را به رجوع همیشه به تأکیدات پی در پی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، بر زنده نگاه داشتن و احیاء نام، یاد و اندیشه امام راحل ره توصیه نموده و خطر فاصله دریافت از این فرمایشات را گوشزد نماییم

روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)

تا به امروز شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هیچ شرحی در این باره ارائه ننموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 13322

به "اعتراض به حذف نام امام خمینی(ره) در قطعنانه راهپیمایی 22 بهمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض به حذف نام امام خمینی(ره) در قطعنانه راهپیمایی 22 بهمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید