کی روش: انتها همین جاست

به گزارش طفره، نقش من در بازی امشب مثل هشت سال گذشته بود و تمامی مسوولیت در زمین را قبول می کنم. دوست دارم از شما بپرسم در هشت سال گذشته چه بود؟ نقش شما سکوت بود اما من در زمین برای شما و تیمتان جنگیدم.

کی روش: انتها همین جاست

مثل هشت سال گذشته مسوولیت زمین را قبول می کنم

کارلوس کی روش بعد از شکست تلخ و سنگین در نیمه نهایی آسیا با ناراحتی و عصبانیت فراوان مقابل طفره نهاده شد. در حالی که مترجمش از اول همراه او نبود و به همین دلیل تاخیری چند دقیقه ای در نشست به وجود آمد. کی روش در نشست خبری ضمن خداحافظی از تیم ملی فوتبال ایران در مورد شکست مقابل ژاپن هم صحبت کرد .

سرمربی تیم ملی در آغاز سخنانش گفت:آقایان و خانم ها مسائل زیادی برای اشاره کردن نیست. بازی بسیاری جنگنده ای را شاهد بودیم و رقابت بین بازیکنان بسیار زیاد بود. تا آن لحظه ای که یک اشتباه مظلومانه باعث شد و منتظر تصمیم داور بودند و گل خوردیم. از لحاظ احساسی ما به هم ریختیم و شکست احساسی خوردیم. از آنجا فقط شاهد یک تیم در زمین بودیم و آن هم ژاپن بود. بهترین تیم به برد رسید و من به آن ها تبریک می گویم. استحقاق حضور در فینال را داشتند. البته از بازیکنانم با در نظر دریافت تمام دشواری ها و سختی که داشتند تشکر می کنم.

سوالی از کی روش در مورد جام ملت های آسیا 2019 بود و اینکه انتظار بود با تیمی که بسیار خوب قهرمان شویم. در واقع سوال از سرمربی تیم ملی این بود که چرا پس از دو جام دنیای و یک جام ملت ها باز نتوانستیم قهرمان شویم و این رویا از دست رفت که کی روش گفت: اگر بخواهم صادق باشم، در تمام هشت سال گذشته تمام نقطه نظراتم را گفته ام. فکر نمی کنم افراد زیادی باشند که بخواهند به صحبت های من گوش بدهند و الان هم زمان آن نیست. مهم ترین مطلب بعد از بازی امروز این است که بسیار خوشحالم از ماجراجویی ای که با بازیکنان ایران داشتم؛ فوق العاده و بی نظیر بودند. استحقاق بودن در فینال را داشتند به دلیل تمام زحماتی که کشیدند. ولی فکر می کنم ساده ترین نوع مطرح کردن این صحبت این است که من آن را با یک آهنگ معروف بیان می کنم که انتها اینجا است.

وی ادامه داد:بسیار خوشحالم چون مثل خودم کار را انجام دادم. الان زمان این است که مراتب تقدیر خودم را به طرفداران فوتبال ایران و فوتبال ایران بیان کنم به خاطر فرصتی که به من دادند که مربی این بازیکنان و این تیم در این هشت سال باشم. برای آنها بهترین آرزوها را دارم. آنها کسب افتخار کردند و توانستند نظرها را جالب نمایند، چون در زمان های مناسب توانسته اند عملکرد خوبی داشته باشند و در سراسر دنیا عملکرد خوبی داشته اند. الان نقطه ای هست که ایرانیها می توانند آزادانه تصمیم بگیرند. خیلی از حرکات نشان می دهد که بازیکنان می توانند آزادانه کار خود را انجام بدهند. برای ژاپن هم در فینال بهترین آرزو را می کنم. یک بار دیگه هم از طرفداران، بازیکنان ایران و کادرم تشکر می کنم. مراتب تقدیر خود را از صمیم قلب به بازیکنان می گویم. امیدوارم متوجه شوید انتها همین جا است. من راه خودم را به عنوان مربی رفتم و مهم ترین مطلب این است. برای مردم ایران و فوتبالشان بهترین ها را آرزو می کنم. مخصوصا از عملکرد بازیکنان که در روسیه و برزیل به خاطر مردم همه کار را کردند تشکر می کنم. این پیغام را به بقیه دنیا دادند که مردم ایران لیاقت ویژه ای دارند که به آنها توجه بگردد.

کی روش درباره نقشی که در این شکست داشت نیز گفت: نقش من در بازی امشب مثل هشت سال گذشته بود و تمامی مسوولیت در زمین را قبول می کنم. دوست دارم از شما بپرسم در هشت سال گذشته چه بود؟ نقش شما سکوت بود اما من در زمین برای شما و تیمتان جنگیدم.

سرمربی پرتغالی تیم ملی در مورد آینده نیز گفت:من آینده را برای تیم ملی ایران خوب می بینم. هم تیم پایه خوبی دارند هم مرکز و زمین تمرینی عالی برای استفاده که می تواند نسل آینده را تامین نمایند. اعتقاد دارم در هشت سال آینده هر که سرمربی گردد انتخاب بازیکنانش مثل حال حاضر است.

1

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 14 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 1304

به "کی روش: انتها همین جاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی روش: انتها همین جاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید