کانادا از منافع تجاری خود در کوبا حمایت می نماید

کانادا وعده داده است که از منافع تجاری خود در کوبا در برابر تحریم های ایالات متحده دفاع خواهد نمود.

کانادا از منافع تجاری خود در کوبا حمایت می نماید

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، در شرایطی که دولت ترامپ ممنوعیت شکایت شهروندانش علیه شرکت ها و افرادی که از املاک و ساختمان هایی که از شهروندان آمریکایی در کوبا توقیف شده است را لغو نموده است، کانادا وعده داده است که در برابر این اقدام آمریکا از منافع تجاری خود در کوبا حمایت و دفاع می نماید.

این حق بر اساس قانونی که در سال 1996 میلادی تصویب شده به شهروندان آمریکایی داده شده است ولی روسای جمهور آمریکا در 23 سال گذشته این قانون را به حالت تعلیق درآورده بودند تا مانع از تیرگی روابط واشنگتن با شرکای تجاری اش شوند.

دولت ترامپ با هدف افزایش فشار بر دولت کوبا که از دولت مشروع و قانونی ونزوئلا حمایت می نماید، تصمیم به اتخاذ چنین تدابیری گرفته است.

دولت کانادا روز آدینه خاطرنشان کرد که از منافع شرکت های خود که در حال فعالیت در کوبا هستند، دفاع می نماید.

وزارت خارجه کانادا با انتشار بیانیه ای خاطرنشان کرد: دولت کانادا همیشه از فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری های مشروع شرکت های کانادایی در کوبا حمایت و دفاع نموده است و همه گزینه ها را برای پاسخ به این تصمیم آمریکا مورد آنالیز قرار می دهد.

این بیانیه اضافه نمود: کانادا همچنین به همکاری با شرکای بین المللی خود از جمله اتحادیه اروپا ادامه خواهد داد تا همکاری های تجاری را ارتقا دهیم.

این تصمیم آمریکا با واکنش مقام های اتحادیه اروپا نیز روبرو شده است. برونو لو مایر وزیر دارایی فرانسه پنجشنبه در واکنش به این تصمیم ایالات متحده، گفت: اتحادیه اروپا واکنش نشان خواهد داد، اگر دولت آمریکا بخواهد تحریم هایی را علیه سرمایه گذاری ها در کوبا اعمال کند.

اظهارات وزیر دارایی فرانسه در شرایطی است که بروکسل و اوتاوا نیز با انتشار بیانیه مشترکی ضمن محکوم کردن تحریم های آمریکا علیه کوبا خاطرنشان کردند که تمدید تحریم های کوبا از سوی آمریکا نقض آشکار قوانین بین المللی است.

اسپانیا نیز قول داده است تا از اتحادیه اروپا بخواهد علیه این تصمیم آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کند.

منبع: تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 22 مرداد 1398 شناسه مطلب: 2922

به "کانادا از منافع تجاری خود در کوبا حمایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا از منافع تجاری خود در کوبا حمایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید