پرسپولیس و استقلال، پرتماشاگرترین تیم های غرب آسیا، فرصتی که از دست رفت

به گزارش طفره، کنفدراسیون فوتبال آسیا، آمار پرتماشاگرترین تیم های قاره کهن را در لیگ قهرمانان آسیا گفت.

پرسپولیس و استقلال، پرتماشاگرترین تیم های غرب آسیا، فرصتی که از دست رفت

به گزارش طفره، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) آمار پرتماشاگرترین تیم های این قاره را در لیگ قهرمانان آسیا گفت که بر این اساس، گوانجو اورگرانده چین با مجموع 1.591.263 تماشاگر در رده نخست قرار گرفت. پرسپولیس ایران با 1.481.650 نفر در رده دوم و استقلال ایران با 1.435.001 نفر در رده سوم قرار گرفتند. تیم الهلال عربستان هم با 1.381.727 تماشاگر، چهارم آسیاست.

طبق اعلام AFC این چهار تیم تنها تیم های آسیایی هستند که تعداد تماشاگرانشان در لیگ قهرمانان آسیا از مرز یک میلیون نفر عبور کرده است. AFC همچنین در توصیف تماشاگران این تیم ها نوشت: ارتش سرخ دیوانه کننده ترین جو را در ورزشگاه خانگی اش می سازد و ورزشگاه آزادی در بازی های استقلال، ترسناک ترین جاست.

به گزارش طفره، فارغ از اینکه قرار رگفتن نام دو تیم ایرانی در فهرست پرتماشاگرترین های قاره کهن، قابل پیش بینی و مایه افتخار است، باید توجه داشت که چند سال است که تیم های ایرانی از میزبانی تیم های عربستانی محروم هستند و چه بسا اگر این موضوع وجود نداشت، اکنون پرسپولیس و استقلال، به جای رده دوم و سوم، جایگاه نخست این فهرست را از آن خود می کردند.

فاصله تیم نخست این رده بندی یعنی گوانجو با پرسپولیس، 109.613 نفر (یک ورزشگاه آزادی) و با استقلال، 156.262 نفر (یک و نیم ورزشگاه آزادی) است! همین نکته نشان می دهد که دیپلماسی ضعیف فوتبال ایران در آسیا، چه لطمه ای به داشته های فوتبال ایران زده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 4416

به "پرسپولیس و استقلال، پرتماشاگرترین تیم های غرب آسیا، فرصتی که از دست رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس و استقلال، پرتماشاگرترین تیم های غرب آسیا، فرصتی که از دست رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید