هرچه شفافیت در انتخابات بیشتر باشد اعتماد مردم نیز افزایش می یابد

یک عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همواره یکی از مسائل مطرح در انتخابات پول های کثیف است، گفت: ما با ارائه طرح شفافیت تامین منابع مالی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی به دنبال شفافیت حداکثری هستیم.

هرچه شفافیت در انتخابات بیشتر باشد اعتماد مردم نیز افزایش می یابد

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به تصویب دو فوریت طرح شفاف سازی تامین منابع مالی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی بیان نمود: مشخص است که هرچقدر در بحث انتخابات شفافیت وجود داشته باشد و عملکرد مسئولان از جمله نمایندگان شفاف باشد اعتماد مردم نسبت به مسئولان افزایش یافته که خود سرمایه اجتماعی برای نظام محسوب می شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه اظهار کرد: یکی از مسائلی که همواره مورد بحث قرار گرفته پول های کثیفی است که وارد هزینه های انتخاباتی می شود. طرح شفاف سازی تامین منابع مالی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی دارای 12 ماده است که در آن تلاش شده شفافیت حداکثری ایجاد شود.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی شرح داد که در این طرح منابع احصاء شده و همچنین کل هزینه های کاندیداها برای شرکت در انتخابات اعم از هزینه های تبلیغاتی و هزینه های اجرایی مورد توجه قرار گرفته است. قطعا هرچقدر شفافیت در انتخابات بیشتر باشد اعتماد مردم نیز بیشتر خواهد بود.

دو فوریت طرح شفاف سازی منابع مالی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی مجلس روز گذشته با 134 رای موافق به تصویب مجلس رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 21 بهمن 1398 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 6892

به "هرچه شفافیت در انتخابات بیشتر باشد اعتماد مردم نیز افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرچه شفافیت در انتخابات بیشتر باشد اعتماد مردم نیز افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید