مهم ترین دلایل انفجار در تلفن های همراه

به گزارش طفره، تهران (پانا) - در این خبر دلایل انفجار تلفن های همراه مورد بررسی قرار گرفته اند.

مهم ترین دلایل انفجار در تلفن های همراه

به گزارش خبرنگاران، به نقل از المرسال؛ این روز ها گزارش های بسکمک از انفجار شارژر های تلفن همراه و خود این دستگاه ها می شنویم، اما بسکمک از ما نمی دانیم که چه عواملی وجود دارد که این اتفاق رخ می دهد و دانستن این دلایل خطرناک برای هرکسی لازم است. باتری تلفن همراه به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده و مطمئناً ما بیشتر اوقات به شارژر احتیاج داریم، بیایید و با هم درمورد علت انفجار شارژر های بیشتر آشنا شویم.

در ادامه این دلایل را می خوانید:

ضعیف بودن باتری یا شارژر:

دلیل اصلی انفجار شارژر ها، ضعف در نوع باتری تلفن همراه یا شارژر ها است. برخی از آن ها جعلی هستند و سازندگان در تولید آن ها قوانین استاندارد را رعایت نمی کنند. شارژ های جعلی ارزان تر از مدل های اصلی هستند، اما خسارات آن ها زیاد است و کیفیت پایینی دارند.

ناسازگاری شارژر با تلفن همراه:

در بیشتر این اتفاقات، نقص در ساخت باتری و تفاوت در مشخصات فنی شارژر ها با مشخصات فنی تلفن ها، آن ها را در معرض انفجار یا آسیب رساندن به گوشی قرار می دهد.

قرار دادن گوشی زیر بالش:

قرار دادن تلفن همراه هنگام خواب در زیر بالش، چه سنگین و چه سبک، هنگام شارژ یکی از خطرناک ترین دلایل انفجار است، زیرا این امر منجر به افزایش دمای تلفن در هنگام شارژ می شود. از آنجا که برخی از برنامه های کاربردی وجود دارد که در حافظه و پس زمینه دستگاه باز هستند، بنابراین لازم است تلفن همراه را هنگام شارژ در مکانی با تهویه مناسب قرار دهید و از قرار دادن آن در محل هایی که زیر تابش مستقیم نور خورشید و یا گرم هستند خودداری کنید. این موارد فقط برای ایمنی باتری نیست و به ایمنی تلفن همراه نیز کمک می کند.

استفاده از تلفن هنگام شارژ:

یکی از موارد مهمی که آسیب های زیادی به تلفن وارد می کند، استفاده از دستگاه در هنگام شارژ است. این امر باعث می شود دمای تلفن بالا رفته و منجر به انفجار شود. باید مراقب باشید که برای مدت طولانی با تلفن در متصل به برق صحبت نکنید.

قرار دریافت در معرض آب یا ضربه:

خیلی اوقات اتفاق می افتد که تلفن های ما در معرض آب و ضربه قرار می گیرند و اگرچه ممکن است دوباره کار کنند، اما در بخشی از مدار داخلی دچار نقص می شوند و وقتی آن را به برق متصل کنید، نقص ظاهر شده و انفجار رخ می دهد بنابراین باید قبل از راه اندازی مجدد دستگاه آن را خشک کرده یا به یک کارشناس نشان بدهید.

قرار دادن تلفن برای طولانی مدت در شارژ:

بسکمک از ما فکر می کنیم که اتصال تلفن همراه به شارژر امری عادی است، اما این موضوع نیز دلیلی برای انفجار تلفن همراه است. در اتصال مداوم دستگاه به برق باتری برای مدت طولانی پر می شود و ممکن است به مدار های الکتریکی آن آسیب برسد، در این هنگام دمای شارژر به طور چشمگیری افزایش می یابد، انفجار رخ می دهد و تلفن آسیب می بیند.

باتری را تا قبل از رسیدن به صفر درصد شارژ کنید:

یکی از دلایل انفجار شارژر همراه رساندن شارژ باتری به صفر درصد است. این اشتباهی است که همه کاربران دچار آن می شوند. بهتر این است که وقتی شارژ باتری به 20 درصد رسید آن را به شارژر متصل کنید.

هشدارها:

علائمی وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد، زیرا می توان آن ها را علامت هشدار انفجار تلفن همراه دانست که می توان به متورم شدن باتری و خالی شدن ناگهانی باتری هنگام اتصال به شارژر، اشاره کرد. این ها همه نشانه های خطر است و باتری باید عوض شود تا انفجار رخ ندهد و به دستگاه آسیب نرسد.

همچنین باید توجه داشت که تلفن را طولانی مدت و زمانی که به خواب می روید در حالت شارژر قرار ندهید، زیرا این مسئله برای باتری و تلفن خطرناک است، از آنجایی که تلفن های هوشمند از محافظت داخلی برخوردار هستند، ممکن است خرابی در مدار های محافظتی ایجاد شود و دیده نشود. اگر فرد به خواب رفته باشد و شارژر یا تلفن جرقه بزنند فرد آن را نمی بیند و همین جرقه ها منجر به انفجار تلفن ها می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 14441

به "مهم ترین دلایل انفجار در تلفن های همراه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین دلایل انفجار در تلفن های همراه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید