قطب انرژی کشور با مشکل کمبود اعتبارات فرهنگی روبرو است

به گزارش خبرنگاران، حمیده ماحوزی سه شنبه شب در نشست آنالیز مسایل مناطق اولویت دار اجتماعی در فرمانداری شهرستان گناوه گفت: دارا بودن حدود 900 کلیومتر مرز آبی برای استان بوشهر هم یک فرصت و هم یک تهدید است و از این طریق آسیب هایی در کنار فرصت ها ایجاد می گردد.

قطب انرژی کشور با مشکل کمبود اعتبارات فرهنگی روبرو است

وی اضافه کرد: در آنالیز آسیب های اجتماعی و مقابله با آنها آموزش نقش مهمی دارد و آموزش و پرورش نهاد بسیار تاثیر گذاری در این زمینه است.

ماحوزی گفت: برگزاری کلاس های آموزش خانواده که از سنین کودکی فرزندان را برای ورود به جامعه آماده کند و به خانواده ها آگاهی لازم بدهد بسیار لازم است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهرتوضیح داد:باید در بحث آسیب های اجتماعی باید آموزش و برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد و قبل ار مرحله درمان، راه های پیشگیری را از خانواده ها و آموزش و پرورش آغاز کرد.

وی گفت: کمبود اعتبارات حوزه فرهنگی از مسائل مهم است که در کل کشور وجود دارد واین استان نیز که قطب انرژی کشور است ولی در حوزه فرهنگی احتیاج جدی به حمایت دارد.

ماحوزی گفت: ما آمادگی اعطای امتیاز خانه های فرهنگ و هنر در همه شهرها و روستاهای استان را داریم تا بتوانیم کارهای فرهنگی را انجام دهیم.

وی گفت: از کتابخانه ها درخواست می گردد که در کنار کار کتابخانه ای و با محوریت کتابخانه ها کارهای فرهنگی انجام دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: امتیاز خانه فرهنگ و هنر به هر کتابخانه ای که در کنار کار کتابخانه ای خود کارهای فرهنگی هم انجام دهد اعطا می گردد.

وی توضیح داد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از لحاظ کتاب و تجهیزات و هم دربرنامه های اجرایی مانند موسیقی و تئاتر یا هر برنامه دیگر در کنار این خانه های فرهنگ خواهد بود تا برنامه ها و مراسم شاد اجرا گردد که اگر این برنامه ها صورت گیرد خدمت رسانی بهتری به جامعه خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "قطب انرژی کشور با مشکل کمبود اعتبارات فرهنگی روبرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطب انرژی کشور با مشکل کمبود اعتبارات فرهنگی روبرو است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید