قاسمی: خواستار اجرایی شدن کامل تمام تعهدات اتحادیه اروپا در کوتاه ترین زمان هستیم

به گزارش طفره، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به اعلام ساز و کار اقتصادی اروپا با ایران: استقبال می کنیم اما این گام اول است.

قاسمی: خواستار اجرایی شدن کامل تمام تعهدات اتحادیه اروپا در کوتاه ترین زمان هستیم

به گزارش ، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با استقبال از اعلام ساز و کار مالی اتحادیه اروپا با ایران اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران اقدام اخیر اتحادیه اروپایی برای ثبت و اعلام سازوکار ویژه مالی با ایران را اولین گام اروپا در انجام تعهدات خود در قبال ایران مندرج در بیانیه ماه می 2018 وزرای خارجه ایران و سه کشور اروپایی، دانسته و خواستار اجرایی شدن کامل تمامی تعهدات اتحادیه اروپا در کوتاه ترین زمان ممکن است.

قاسمی اضافه نمود: پس از خروج آمریکا از برجام با وجود مواضع سیاسی اتحادیه اروپایی در ارتباط با حفظ برجام و ضرورت انتفاع مالی ایران از آن و اقدامات محدود اتحادیه همچون بروز رسانی مقررات مسدود ساز، متاسفانه تاکنون نتیجه ملموس و اقدام عملی در راستای انتفاع ایران را شاهد نبوده ایم. اقدام اتحادیه اروپا در تاسیس سازوکار ویژه مالی بسیار دیر صورت گرفت و ضروری است سه کشور و اتحادیه اروپایی اطمینان حاصل نماید که این اقدام بخشی از تحریم های غیرقانونی آمریکا را جبران نماید.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران برای ادامه تعامل سازنده با اتحادیه اروپایی و کشورهای عضو براساس احترام و تامین منافع متقابل آمادگی دارد. در عین حال با توجه به اجرای محدود و ناقص و همراه با تاخیر فراوان تعهدات اتحادیه اروپا در بیانیه می 2018 اعتقاد دارد که اتحادیه اروپا می بایست این اقدام و سایر تعهدات خود را برای بهره مندی مردم ایران از منافع مالی برجام تسریع کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 1324

به "قاسمی: خواستار اجرایی شدن کامل تمام تعهدات اتحادیه اروپا در کوتاه ترین زمان هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسمی: خواستار اجرایی شدن کامل تمام تعهدات اتحادیه اروپا در کوتاه ترین زمان هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید