صرف بیش از 1 میلیون نفر ساعت برای اجرای قانون جدید چک

به گزارش طفره، به گزارش خبرنگاران، همانگونه که پیش از این اعلام شده اجرای قانون جدید چک در نظام بانکی کشور از ابتدای فروردین ماه سال 1400 الزامی است. این الزام نیازمند اقدامات وسیع و تدارکات فراوانی در بخش های مختلف از جمله بخش زیرساخت های فنی و فناوری بود که با هماهنگی های گسترده و کوشش فراوان تمام بانک ها و موسسات اعتباری و شبکه پرداخت کشور به خوبی صورت گرفته و در حال تکمیل است.

صرف بیش از 1 میلیون نفر ساعت برای اجرای قانون جدید چک

لذا، تشریح گوشه ای از زمان و انرژی صرف شده برای فراهم آوردن تجهیزات و زیرساخت های لازم برای اجرای این قانون می تواند گستردگی و اهمیت این دستاورد بزرگ نظام بانکی را نشان دهد. در این راستا، در حدود 50 هزار نفر ساعت برای اجرایی شدن قانون چک، تنها از سوی این بانک و در حدود 130 هزار نفرساعت از سوی شرکت های تابعه بانک مرکزی صرف شده است.

علاوه بر آن، از سال 98 تا خاتمه سال 99، بیش از 850 هزار نفرساعت از سوی شبکه بانکی کشور صرف پیاده سازی سامانه ها، تجهیز درگاه های بانکی و شعب به سامانه صیاد و آموزش به کارمندان و مشتریان شده است.

در کنار مواردی که پیشتر به آنها اشاره شد، تهیه ساعت ها فیلم آموزشی درباره کارکردهای سامانه صیاد از جمله بیش از 300 ساعت برنامه در شبکه های مختلف صداوسیما، برنامه های آموزش به شعب بانکی و نیز برگزاری مانور آزمایشی-آموزشی از طریق کارکنان شعب سراسر کشور در اسفند ماه سال گذشته از دیگر اقدامات اجرا شده در این خصوص بوده است که مجموعاً میزان کار صرف شده در این پروژه بزرگ ملی را به بیش از یک میلیون نفرساعت رسانده است.

لازم به ذکر است در بازه زمانی هفتم تا خاتمه فروردین سال 1400 و بعد از اجرایی شدن قانون جدید چک، تعداد برگ چک های صادر شده و تخصیص داده شده در سامانه صیاد به متقاضیان دسته چک، بیش از 13میلیون برگ بوده است.

منبع: روابط عمومی بانک مرکزی

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 14107

به "صرف بیش از 1 میلیون نفر ساعت برای اجرای قانون جدید چک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صرف بیش از 1 میلیون نفر ساعت برای اجرای قانون جدید چک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید