زمان و نحوه اعمال فرمول جدید در پرداخت حقوق بازنشستگان ، افزایش 172 درصدی یاری هزینه معیشت و مسکن

به گزارش طفره، معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی فرمول نهایی اجرای قانون متناسب سازی حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان این نهاد را براساس 4 شاخص تشریح کرد و از اعمال آن از مردادماه جاری اطلاع داد.

زمان و نحوه اعمال فرمول جدید در پرداخت حقوق بازنشستگان ، افزایش 172 درصدی یاری هزینه معیشت و مسکن

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش طفره به نقل از ایسنا، مهرداد قریب معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: متناسب سازی حقوق بازنشستگان براساس بند ب ماده 12 قانون برنامه ششم توسعه به اجرا گذاشته شده است و تمامی مستمری بگیران بازنشسته، ازکارافتاده کلی و بازماندگان مشمول این قانون هستند.

وی اضافه نمود: شاخص های موثر بر متناسب سازی حقوق مستمری بگیران شامل مبلغ متناسب سازی، ضریب ترغیب، تفاوت تطبیق و یاری هزینه معیشت و مسکن است.

معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی درباره نحوه محاسبه مبلغ متناسب سازی حقوق مستمری بگیران گفت: این مبلغ به وسیله ضرب مبلغ پایه در تفاوت ضریب مستمری زمان اجرای متناسب سازی با ضریب مستمری در زمان برقراری به علاوه یک به دست می آید.

قریب اضافه نمود: ضریب مستمری در زمان برقراری نیز با تقسیم مستمری قابل پرداخت در زمان برقراری بر حداقل مستمری سال برقراری به دست می آید. ضریب مستمری در زمان اجرای متناسب سازی نیز با تقسیم مبلغ مستمری در زمان اجرای متناسب سازی بر حداقل مستمری در زمان اجرای متناسب سازی محاسبه می گردد.

وی ادامه داد: مبلغ پایه به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه از 150 هزار تومان برای مستمری بگیران دارای سابقه 10 سال و کمتر بیمه پردازی آغاز می گردد و برای افراد دارای 35 سال و بیشتر بیمه پردازی به 465 هزار تومان می رسد.

معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: ضریب ترغیب در فرمول اجرایی متناسب سازی حقوق مستمری بگیران به منظور برقراری عدالت طراحی شده است تا آن دسته از مستمری بگیرانی که در زمان اشتغال حق بیمه خود را به صورت منظم و مستمر پرداخت نموده اند به وسیله اعمال این ضریب دریافتی بیشتری داشته باشند.

قریب اظهار کرد: ضریب ترغیب در واقع حاصل ضرب حداقل دستمزد در زمان اجرای متناسب سازی در ضریب متناسب با میزان سابقه است. این ضریب برای افراد دارای بیش از 25 سال سابقه بیمه پردازی اعمال شده است.

قریب در ادامه درباره تفاوت تطبیق اعمال شده در فرمول متناسب سازی گفت: مبلغ مستمری و مزایای جانبی مستمری بگیران پس از اجرای متناسب سازی برای سوابق 30 تا 34 سال از مبلغ 2 میلیون و 800 هزار تومان و برای سوابق 35 سال و بالاتر از مبلغ 3 میلیون تومان نباید کمتر باشد و کسری احتمالی تا مبلغ مذکور تحت عنوان تفاوت تطبیق به مستمری بگیران مربوطه پرداخت می گردد.

معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی افزایش مجدد یاری هزینه معیشت و یاری هزینه مسکن را آخرین بخش از فرمول اجرایی متناسب سازی حقوق مستمری بگیران برشمرد و گفت: یاری هزینه معیشت از 48 هزار تومان به 120 هزار تومان و یاری هزینه مسکن از 22 هزار تومان به 70 هزار تومان رسیده است که در مجموع نسبت به سال 98 از رشد 172 درصدی برخوردار شده است.

  • جدول تغییرات حقوق بازنشستگان پس از متناسب سازی | افزایش 80 درصدی دریافتی حداقل بگیران
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 11 مرداد 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 9398

به "زمان و نحوه اعمال فرمول جدید در پرداخت حقوق بازنشستگان ، افزایش 172 درصدی یاری هزینه معیشت و مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان و نحوه اعمال فرمول جدید در پرداخت حقوق بازنشستگان ، افزایش 172 درصدی یاری هزینه معیشت و مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید