جر و بحث لفظی نمایندگان روسیه و آمریکا درباره سوریه

به گزارش طفره، ایسنا نوشت: آمریکا با طرح مجدد ادعای استفاده سوریه از سلاح های شیمیایی در جریان جنگ داخلی این کشور، در مقابل روسیه را نیز متهم به یاری به سوریه برای سرپوش گذاشتن بر مساله استفاده از سلاح های شیمیایی از جمله با مانع تراشی بر سر راه تحقیقات سازمان منع سلاحهای شیمیایی کرد.

جر و بحث لفظی نمایندگان روسیه و آمریکا درباره سوریه

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کنت وارد، نماینده آمریکا در سازمان منع سلاحهای شیمیایی(OPCW) در سخنرانی در این سازمان مدعی شد، مسکو به دمشق یاری نموده تا بر حملاتش با استفاده از گاز های کُلُر و سارین برای کشتن غیرنظامیان سرپوش بگذارد.

وارد خطاب به نمایندگان حاضر در سازمان منع سلاحهای شیمیایی ادعا کرد: جمهوری عربی سوریه مالک سلاح های شیمیایی بوده و از آنها استفاده می نماید. سالهای زیادی ما به حرفهای جمهوری عربی سوریه در کوشش برای طرح دروغهایش در این سالُن گوش نموده ایم در حالی که سوریه تصور می نموده می تواند بر آنچه که رخ می دهد سرپوش بگذارد. هر کسی دراین سالُن می داند که چه اتفاقی می افتد.

وی اضافه کرد: متاسفانه روسیه نقشی محوری در این فرآیند سرپوش گذاری داشته است. شاید روسیه و سوریه اینجا کنار ما نشسته باشند اما آنها به شکلی اساسی از ما جدا بوده و به پذیرش سلاح های شیمیایی به عنوان یکی از پس مانده های مضحک قرن بیستم ادامه می دهند.

این ادعاهای نماینده آمریکا در سازمان منع سلاحهای شیمیایی واکنش سریع مسکو را در پی داشت.

هیات روسیه در این سازمان در پاسخ به این ادعاها گفت، بازرسان خارجی اطلاعاتی را دریافت کردند که با نتایج مربوط به یک گزارش سازمان منع سلاحهای شیمیایی که از کشته شدن بالغ بر 40 تن در شهر دوما صحبت نموده، متناقض بوده اند.

آلکساندر شولگین، سفیر روسیه در سازمان منع سلاحهای شیمیایی گفت: آیا این به این معنی است که نتایج کارشناسان هیات حقیقت یاب باعث برآورده شدن توقعاتی که بعضی کشورها از کلیت این فرآیند داشتند، نشده است؟

او خاطر نشان کرد: این ارزیابی ها بی اعتبار هستند. ما با آنها مخالف هستیم.

مسکو از این بابت به مخالفتهای دو کارمند سابق سازمان منع سلاحهای شیمیایی اشاره نموده که با افشای یک سری اسناد، گفته اند این سازمان در نتایج گزارش مربوط به حمله اتفاق افتاده در دوما دست برده است.

به گفته سوریه و روسیه، در جریان حمله اتفاق افتاده در دوما اجسادی از مکانهای دیگر به آنجا منتقل شده و گزارش سازمان منع سلاحهای شیمیایی درباره این حمله به منظور ایجاد توجیهی برای مداخله نظامی غربی ها در سوریه دستکاری شده است.

تیم شناسایی و تحقیق سازمان منع سلاحهای شیمیایی، سال گذشته میلادی بعد از رای گیری در میان اعضای این سازمان تشکیل شد و هم اکنون در حال تحقیق درباره مسئولان حمله اتفاق افتاده در شهر دومای سوریه و همچنین چند حادثه دیگر بوده و قرار است در سال 2020 گزارش خود را منتشر کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 6148

به "جر و بحث لفظی نمایندگان روسیه و آمریکا درباره سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جر و بحث لفظی نمایندگان روسیه و آمریکا درباره سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید