تاکید وزیر دارایی انگلیس بر ترک اتحادیه اروپا در تاریخ 31 اکتبر

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، ساجد جاوید وزیر دارایی انگلیس در مصاحبه با تلویزیون آی تی وی گفت: امیدوارم که بتوانیم با یک توافق، اتحادیه را ترک کنیم. اگر نتوانیم به یک توافق برسیم، فکر می کنم بهتر است که در هر صورتی خارج شویم و این کار را بدون توافق انجام دهیم. این مسئله ایده آلی نیست اما متناسب است.

تاکید وزیر دارایی انگلیس بر ترک اتحادیه اروپا در تاریخ 31 اکتبر

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به موجب قانونی که مجلس انگلیس تصویب نموده دولت موظف است در صورت عدم دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا درخواست تمدید مهلت برگزیت را ارائه کند.

جاوید از پاسخ صریح به اینکه با وجود چنین قانونی، چطور دولت می خواهد تصمیمش مبنی بر ترک قطعی اتحادیه در 31 اکتبر را عملی کند، امتناع کرد.

وی با این حال در همین زمینه گفت: قانونی که مجلس از تصویب گذرانده البته کارها را سخت تر می نماید اما ما شفاف گفته ایم که سیاست ما ذره ای تغییر نخواهد کرد و روز 31 اکتبر اتحادیه را ترک خواهیم کرد.

پبش از این دفتر نخست وزیری انگلیس مذاکرات دوجانبه با اتحادیه اروپا را رو به پیشرفتخوانده و اضافه نموده بود هنوز موانع قابل توجهی برای رسیدن به توافق وجود دارد.

از سوی دیگر میشل بارنیه مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برگزیت، پیشنهاد کنونی بریتانیا را برای رسیدن به یک توافق جدید حول برگزیت غیرعملی خوانده و گفته بود اتحادیه اروپا منتظر پیشنهاداتی قانونی و عملی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 16 مهر 1398 گردآورنده: tafreh.ir شناسه مطلب: 4128

به "تاکید وزیر دارایی انگلیس بر ترک اتحادیه اروپا در تاریخ 31 اکتبر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید وزیر دارایی انگلیس بر ترک اتحادیه اروپا در تاریخ 31 اکتبر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید