آتش سوزی آسیبی به مجموعه تاریخی حرم حضرت معصومه (س) وارد نکرده است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم گفت: آتش سوزی آسیبی به مجموعه تاریخی فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه (س) وارد نکرده است.

آتش سوزی آسیبی به مجموعه تاریخی حرم حضرت معصومه (س) وارد نکرده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، حمید یزدانی مدیرکل میراث فرهنگی این استان با بیان این خبر گفت: در بازدید از محل وقوع آتش سوزی در حرم مطهر حضرت معصومه تعیین شد به آثار تاریخی و میراث فرهنگی این مکان مقدس، آسیب چندانی وارد نشده است.

او اضافه نمود: حدود ساعت 22 شامگاه شنبه مورخ 18 خرداد ماه، محل جمع آوری جانمازهای مقوایی که در قسمت راهروی ورودی صحن اتابکی نگهداری می شد. بر اثر نوسان برق دچار حریق شد که بلافاصله نیروهای آتش نشانی وارد عمل شده و آتش را مهار کردند.

یزدانی گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته و تنها بخش هایی از آجرکاری و بندکشی دچار دود زدگی جزئی شد که جای هیچ گونه نگرانی نیست و هماهنگی لازم میان میراث فرهنگی و مدیریت حرم مطهر جهت تأمین نیروی انسانی، مصالح مورد احتیاج و نظارت بر حُسن انجام عملیات اجرایی انجام شده است و در حال حاضر عملیات شتشوی قسمت های دودزده توسط عوامل حرم مطهر در حال اجرا است.

او ضمن تشکر از اقدام به موقع نیروهای آتش نشانی قم و خادمان و همچنین تولیت حرم مطهر اظهار کرد: مهار سریع آتش مانع از گسترش آتش به سایر بخش های این مکان تاریخی و معنوی شد.

حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س)، دختر امام هفتم شیعیان دنیا حضرت موسی بن جعفر (ع) در 5 دی ماه 1310 به شماره 128 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 19 مرداد 1398 شناسه مطلب: 2871

به "آتش سوزی آسیبی به مجموعه تاریخی حرم حضرت معصومه (س) وارد نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی آسیبی به مجموعه تاریخی حرم حضرت معصومه (س) وارد نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید